-->

O festiwalu

inSPIRACJE to festiwal sztuk wizualnych, który odbywa się w Szczecinie od 2005 roku. Każdej edycji towarzyszy inny temat przewodni, który definiuje zakres tematyczny prezentowanych prac. Na inSPIRACJE składają się wystawy kilkunastu artystów zaproszonych z całego świata, co roku organizowany jest także konkurs dla twórców, którego laureaci prezentują swoje prace podczas festiwalu. Oprócz wystaw sztuki współczesnej, inSPIRACJOM towarzyszą zawsze performance, koncerty, kampanie społeczne i warsztaty.

logosy-edycji

inSPIRACJE to jeden z najważniejszych festiwali sztuki wizulanej w Polsce, który pokazuje zjawiska związane ze sztuką, modą designem lub muzyką. Co roku gości jednych z najciekawszych artystów z całego świata, m.in. laureata Oscara, reżysera nagrodzonego w Cannes, artystów  z nowojorskiej galerii MoMA, czy też Biennale w Wenecji. Gwiazdy, które odwiedziły inSPIRACJE współtworzą takie marki jak: BMW, Adidas, Deutsche Bank, Volvo, Ikea, Swarovski, Kenzo etc.

nspiracje mozaika

Festiwal inSPIRACJE od 4 lat znajduje się w czołówce najważniejszych festiwali uznanych przez MKiDN, a jego prestiż potwierdzają partnerskie kontakty z uznanymi na całym świecie instytucjami - londyńską galerią White Cube, berlińskim muzeum Helmut Newton Foundation, moskiewskim Muzeum Sztuki Multimedialnej, galerią fotografii C/O Berlin, czy też z Uniwersytetem Technologicznym w Massachusets.  

Bądź na bieżąco - odwiedź profil inSPIRACJI na facebooku oraz naszego twittera.