-->
inSPIRACJE 2010
inSPIRACJE 2010

Temat edycji

6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE / glamour

Festiwal inSPIRACJE porusza problemy współczesnej sztuki kierując się co roku pewną myślą przewodnią. W roku 2010 festiwal obejmie zestaw prac szeroko i nieskrępowanie traktujący pojęcie glamour.

Glamour w dosłownym znaczeniu to urok, czar, blask, przepych lub coś błyszczącego, świecącego, świetlistego, promieniującego. Życie w stylu glamour to spełnianie surrealistycznych marzeń,  które sprawia nam dużo satysfakcji. Glamour charakteryzuje dzisiejsze celebrities. Bycie glamour, to bycie czarującym, urokliwym, błyszczącym, sławnym a jednocześnie często przerysowanym. Nierzeczywisty świat glamour prezentuje swój ideał poprzez media. Przepych i pragnienie oczarowania widza stały się najistotniejszym celem, a użyte środki bywają często pseudoartystyczne, całkowicie pozbawione stylu lub wręcz kiczowate. W połyskliwym przepychu glamour możemy pławić się także bez świadków w czterech ścianach naszych domów.

Co i kto jest glamour, co jest niedostępne i cudownie, zalotnie złociste? Co powoduje, że chcemy podążać za modą? Czy we współczesnym świecie każdy, kto chce może być glamour? Czy potrzebny jest nam cały ten blichtr?

O festiwalu: